Ubytování a dovolená

Naše venkovská usedlost Pohoda u Crhů v Senožatech nabízí ubytování s kapacitou 27 osob (z toho 4 přistýlky).

Ubytování se nachází v budově s dobovým štítem.
Budova má přízemí + 1. patro.

K dispozici Vám je 5 samostatných neprůchozích pokojů, které lze dle požadavků dispozičně měnit. 

V přízemí:

jsou 2 pokoje se sociálním zařízením a velkou kuchyní. Dále přes chodbu se nachází Salónek (herna pro děti) s krbem, kuchyní a výčepem+ 2x WC

Pokoj č. 1 - 5 lůžek - dvoulůžko(lze i samostatně) a 3 x jednolůžko.

Pokoj č. 2 - 4 lůžka - dvoulůžko a 2 samostatné postele.

Do obou pokojů vedou jak samostatné vstupy, tak jsou i mezi nimi průchozí dveře, které lze samozřejmě zamknout. Sociální zařízení: vedle obou pokojů se nachází velká společná koupelna + WC, koupelna a WC jsou oddělené se samostatnými vstupy. Vybavení koupelny: 2 umyvadla, vana se sprchou, pračka, fén, podlahové topení.

Kuchyně: před prvním pokojem se nachází plně vybavená kuchyně a jídelní stůl, v kuchyni je sporák s troubou, myčka, lednice s mrazákem, mikrovlnná trouba, varná konvice, topinkovač a veškeré vybavení k vaření a stolování.

V 1.patře:

jsou 3 pokoje, 2x koupelna, 2x WC a kuchyňka s jídelním stolem

Pokoj č. 3 - 2 lůžka - lze rozmístit samostatně nebo vedle sebe, oblíbený pokoj pro děti či páry.

Pokoj č. 4 - 5 lůžek - všechna samostatná, lze rozmístit od sebe nebo vedle sebe, rozkládací pohovka jako možnost přistýlky pro další 2 osoby.

Pokoj č. 5 - 7 lůžek - 2x manželská postel a 3x samostatná postel, lze rozmístit od sebe nebo vedle sebe.

Do všech pokojů vedou samostatné vstupy. Sociální zařízení: vedle pokoje 4 se nachází samostatný sprchový kout, samostatné WC, umyvadlo.

V pokoji 5.je samostatná koupelna s umyvadlem, sprchovým koutem a WC dohromady, v koupelně je podlahové topení.

Kuchyně: v malé hale před pokoji, se nachází kuchyňský kout se stolem a židlemi.


Sociální zařízení:

- přízemí - má velkou koupelnu s vanou, 2x umyvadlo, pračku na prádlo, sušák a fén. Vedle koupelny je samostatné WC s umyvadlem.

- 1.patro - pokoje mají k dispozici 2x koupelnu se sprchovým koutem a 2x WC

Pro děti jsou k dispozici schůdky a prkýnka.

Dale je k dispozici 2x WC v přízemí vedle Salónku(společenské místnosti) a také WC ve Wellness.

Vytápění:

Vytápění ustřední a v koupelnách podlahové topení. Ve společenské místnosti(Salónku)je klasický krb.

Doprava, parkování:

Najdete nás kousek od Humpolce(7km od D1), téměř v centru České republiky :)... od Brna sjezd z D1 - Ledeč nad Sázavou, za motorestem Melikana... od Prahy sjezd z D1 - Koberovice.

Parkování přímo před objektem v neomezenem počtu :-)


Stravování

Rádi Vám připravíme snídani (formou bufetu), dále i polopenzi či plnou penzi.

Zajistíme skvělý catering pro Vaše oslavy, akce a svatby včetně obsluhy a dodání nápojů.

V objektu jsou k dispozici tři vybavené kuchyně pro Vaše vaření a jedna venkovní pod pergolou. Také lze využít venkovní grill a velký rožeň na pečení celých selat či kýt.

V obci jsou 2x Potraviny do 100m (otevřeno So i Ne), Restaurace 200m, Supermarket 11km.


Výlety, atrakce, zábava

Zábava:

ping pong, stolní fotbálek, billiard, trampolína, stolní hokej, velký stolní hokej STIGA, kroket, sportovní rekreační náčiní (např. badminton), střelba flusačkou na terč, spousta knížek, šachy a stolní hry, hračky pro děti včetně kuchyňky

Wellness:

Vířivka USSPA:

Vysoce kvalitní masážní whirlpool pro 4 osoby, různé typy trysek s volbou intenzity, světelné efekty, u každého sedátka je speciální místo pro odkládání vína či šampaňského, můžete si tak dopřát například romantický večer.

Sauna:

Jedná se o finskou saunu Dyntar, kapacita pro 4 osoby, obsahuje masážní parní sprchu, vedle sauny je stylová dubová ochlazovací vana. Součástí jsou lehátka k odpočinku a samostatné WC.

Vířivka i sauna je Vám k dispozici po celý pobyt bez omezení času a počtu osob za 1 900Kč/den.

Jen je potřeba nahlásit předem, kvůli dostatku času na nahřívání a čištění.

Salonek:

Salonek je ve stylovém provedení, s kapacitou do 30 lidí, včetně vybavené kuchyně(sporák s troubou, lednice, mikrovlnná trouba, konvice atd. ). V hlavní místnosti se nachází dlouhý dřevěný stůl se židlemi, sedací souprava, dřevěná lavice u stěny, klasický kamenný krb a parket pro tanec.

V salonku je bar s vlastním výčepem, lze zajistit sud piva. Dále je zde i rychle pevné připojení internetu a flipchart. Salonek má vlastní dámskou a pánskou toaletu a umyvadla. Salonek slouží jako společenská místnost a herna pro děti. Salonek lze i samostatně pronajmout na oslavy nejrůznějšího typu - narozeniny, malé svatby, výroční svatby, promoce, školení, kurzy a workshopy atd. (viz ceník).

Dvůr:

Náš dvůr, zahrada a lesík je v uzavřeném prostoru stavení. Tak poskytuje příjemné soukromí a po celém dvoře najdete spoustu zeleně, květin, jezírko s koi kapry, posezení u jezírka. V zahradě se nachází i lesík s ohništěm k opékaní a posezeni třeba s kytarou. K dispozici jsou lehátka na opalování, houpačka a potěší Vás také skalka s bylinkami, které jsou vám volně k dispozici pro vaření či dochucování jídel a nápojů.

Vinný sklípek:

Pro příjemné posezení u dobrého vína pro Vás máme kamenný vinný sklípek, kde si lze zakoupit kvalitní vína od českých vinařů. Dále Vám můžeme uspořádat řízenou degustaci s občerstvením a odborným výkladem.

Venkovní kuchyně:

Venkovní kuchyně nabízí příjemné venkovní zastřešené posezení, k dispozici je zděný krbový gril s možností grilování na roštu nebo na žulové desce, sklokeramická varná deska a trouba. Pro větší akce či oslavy máme možnost zapůjčení velkého rožně na opékání selete/prasete.

Školící místnost (kino):

Místnost má speciální zvukové odhlučnění, je vhodná pro prezentace, semináře, školení, lze využít dataprojektor. Místnost může sloužit také jako malý kinosál, k dispozici jsou přehrávače DVD, Blu - ray, VHS, máme pro vás výběr filmů. K pohodlí slouží rohová sedací souprava a židle

Aktivity v blízkém okolí:

Lesní obora s výkladem o lesní zvěři

Rybník vhodný i na koupání cca 200m od domu.

Antukové kurty na tenis, volejbal, nohejbal cca 200m od domu.

Písečný kurt pro plážový volejbal cca 200m od domu.

Koně s možností vyjížďky cca 250m od domu.

Cyklostezky (u nás máme zamykatelnou kolárnu).

Lesy - houby, boruvky, bylinky...

Rybaření - v okolí je řada rybářských revírů, např. Martinický potok 2A, 1P, ÚN Trnávka, Trnávka 1P, Želivka 5,7,Želivka 6 - nádrž Sedlice.

Výlety:

Procházky přírodou v okolí řeky Želivky - Vejrovka (trampské tábořiště)

Klášter Želiv a muzeum v nedaleké obci Želiv

Trčkův hrad v areálu želivského kláštera

Další úžasná místa a tipy: přehrada Trnávka, přehrada Sedlice, zámek Červená Řečice, hrad a zámek Ledeč nad Sázavou, přírodní rezervace Stvořidla, Sázava, hrad Kost, rozhledna Orlík v Humpolci, pivovar Bernard s prohlídkou a vyhlídkou na Humpolec, Chýnovská jeskyně, Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov, Aquapark Jihlava, ZOO Jihlava, Ski areál Šacberk, Ski areál Křemešník a mnoho dalších...

Možnosti koupání: 

přehrada Trnávka, přehrada Vřesník, Sedlická přehrada, Kouty - rybník Homole, koupaliště Humpolec - Žabák , Černý rybník, Plačkovský rybník Pařezáč, lom Lipnice nad Sázavou, lom Trojka Lipnice, rybník Stráž, rybník Kachlička, rybník Tuksa, lom Pavlov u Herálce, rybník Ředkovec, pískovna Horka II.

POKOJE A VYBAVENÍ

Přízemí: 2 pokoje, sociální zařízení, kuchyně:

Pokoj č.1: max. 5 osob

5 lůžek - dvoulůžko (lze i samostatně) a 3 x jednolůžko


Pokoj č.2: max. 4 osoby

4 lůžka - dvoulůžko a 2 samostatné postele

Do obou pokojů vedou jak samostatné vstupy, tak jsou i mezi nimi průchozí dveře, které lze samozřejmě zamknout.


Sociální zařízení: 

vedle obou pokojů se nachází společná koupelna + WC, koupelna a WC jsou oddělené se samostatnými vstupy. Vybavení koupelny: 2 umyvadla, vana se sprchou, pračka, sušička, fén, podlahové topení.


Kuchyně: 

před prvním pokojem se nachází plně vybavená kuchyně a jídelní stůl, v kuchyni je sporák s troubou, myčka, lednice s mrazákem, mikrovlnná trouba, varná konvice, topinkovač a veškeré vybavení k vaření a stolování.


Situační plánek přízemí (klikněte pro zvětšení):


1. patro: 3 pokoje, sociální zařízení, kuchyně:

Pokoj č.3: max. 2 osoby

2 lůžka - lze rozmístit samostatně nebo vedle sebe, oblíbený pokoj pro děti nebo pro pár


Pokoj č.4: max. 6 osob

5 lůžek - všechna samostatná, lze rozmístit od sebe nebo vedle sebe, rozkládací pohovka jako možnost přistýlky pro další osobu


Pokoj č.5: max. 7 osob

7 lůžek - všechna samostatná, lze rozmístit od sebe nebo vedle sebe

Do všech pokojů vedou samostatné vstupy.


Sociální zařízení: 

Vedle pokoje 3 se nachází samostatný sprchový kout, samostatné WC, umyvadlo. 

Pokoj 5 samostatnou koupelnu s umyvadlem, sprchovým koutem a WC dohromady, v koupelně je podlahové topení.


Kuchyně: 

v hale před pokoji se nachází kuchyňský kout, který je vybaven vařičem, lednicí, mikrovlnou troubou, konvicí, nádobím a jídelním stolem. K dispozici je také plně vybavená kuchyně v salonku včetně trouby na pečení.


Situační plánek 1. patra (klikněte pro zvětšení):